Kirjoita hakusana...
LAHDEN TANKOFUTIS KIERTUE

Ajankohta: 23.4.2018 00:00 - 9.5.2018 00:00

Lahden kouluille järjestetään Tankofutisturnaus kiertue viikoilla 17 ja 19. Jokaisessa koulussa pelataan koulun sisäinen karsintaturnaus, joista 2 parasta joukkuetta Alakoulusta ja 3 parasta Yläkoulusta etenevät yhteiseen finaalitapahtumaan edustamaan omaa kouluaan. Finaali pelataan 31.5.2018 Turnaus toteutetaan kahdella Tankofutiskentällä. Päivä jaetaan kahteen lohkoon aamupäivä (9-11.00) ja iltapäivä (12.00-14.00). Molemmissa lohkoissa voi olla maks. 14 joukkuetta. . Kerralla kentällä on 10 pelaajaa (5 vs. 5) Joukkueessa voi olla valittuna 5-10 pelaajaa. Jokainen joukkue pelaa neljä karsintapeliä, joista yhden pelin kesto on 4- minuuttia.


Karsinnat

Ma 23.4 aamupäivä 23.4.2018 00:00 Info »
Ma 23.4 iltapäivä 23.4.2018 00:00 Info »
Ti 24.4 Aamupäivä 24.4.2018 00:00 Info »
Ti 24.4 iltapäivä 24.4.2018 00:00 Info »
Ke 25.4 iltapäivä 25.4.2018 00:00 Info »
Ke 25.4 aamupäivä 25.4.2018 00:00 Info »
To 26.4 aamupäivä 26.4.2018 00:00 Info »
To 26.4 iltapäivä 26.4.2018 00:00 Info »
Pe 27.4 aamupäivä 27.4.2018 00:00 Info »
Pe 27.4 iltapäivä 27.4.2018 00:00 Info »
Ma 7.5 aamupäivä 7.5.2018 00:00 Info »
Ma7.5 iltapäivä 7.5.2018 00:00 Info »
Ti 8.5 LUKION TAPAHTUMA (ei mukana turnauksessa) 8.5.2018 00:00 Info »
ke 9.5 Vol 2 9.5.2018 00:00 Info »
Ke 9.5 aamupäivä 9.5.2018 00:00 Info »
Ke 9.5 iltapäivä 9.5.2018 00:00 Info »

Turnauksen sarjataulukko

O V T H +/- P
Ahtiala 6b 4 4 0 0 +21 12
Kivimaa 6Apojat 4 4 0 0 +19 12
Kivimaa 5B 4 4 0 0 +17 12
Tunarit 4 4 0 0 +16 12
Tankotanssijat 4 4 0 0 +15 12
Skorpionit 4 4 0 0 +14 12
Harju 6b2 4 4 0 0 +14 12
Salty Squad 4 4 0 0 +12 12
Banaanilaivasto 4 4 0 0 +11 12
Lotila 5A 4 4 0 0 +11 12
8d 4 4 0 0 +9 12
HilaVitkuttimet (7A) 4 4 0 0 +8 12
9A 4 4 0 0 +8 12
TF Helmipöllö 4 3 1 0 +17 10
FC Hasut Haisulit 4 3 1 0 +16 10
Fc Best (Villähde) 4 3 1 0 +11 10
Kivimaa 6Cpojat 4 3 1 0 +10 10
Rakokiven kutoset 2 4 3 1 0 +9 10
7D RUOTSINKIELINEN KOULU 4 3 1 0 +9 10
Kirkkis 4 4 3 1 0 +8 10
Team the best 4 3 1 0 +7 10
8B 4 3 1 0 +6 10
ESSKEETIT 4 3 0 1 +18 9
9a 4 3 0 1 +16 9
Naistenpojat 4 3 0 1 +13 9
Kivimaa 6Bseka 4 3 0 1 +11 9
6B 4 3 0 1 +10 9
Miestenpojat 4 3 0 1 +9 9
Tankofutarit 4 3 0 1 +9 9
Viinirypäleet 4 3 0 1 +9 9
FC Opet 4 3 0 1 +9 9
Fc Sii****n Selkä 4 3 0 1 +8 9
7B 4 3 0 1 +8 9
Kasakkamäki 5A 4 3 0 1 +7 9
Team Domino 4 3 0 1 +7 9
Kivimaa 5Cpojat 4 3 0 1 +7 9
KISSANPENNUT 4 3 0 1 +6 9
LISÄJOUKKUE 4 3 0 1 +5 9
Esikäsidesi 4 3 0 1 +4 9
Merimakkarat 4 3 0 1 +4 9
7A 4 3 0 1 +4 9
9E 4 3 0 1 +4 9
Mava 4 3 0 1 +3 9
9C 4 3 0 1 +3 9
Kasiksen Tankofutis-team 4 3 0 1 +2 9
MUKKULAN PEDOT 4 3 0 1 +2 9
Hemulin Lada 4 2 2 0 +6 8
nopsan hurjat 4 2 2 0 +5 8
Kirkkis 3 4 2 2 0 +3 8
Kakarat 4 2 1 1 +5 7
8f 4 2 1 1 +4 7
Mehtäläiset (Villähde) 4 2 1 1 +4 7
MC KARVAPALLOT 4 2 1 1 +4 7
Harjui 5B 4 2 1 1 +3 7
9b 4 2 1 1 +1 7
7d 4 2 1 1 0 7
TF Mössö 4 2 1 1 -1 7
Jaakon jengi 4 2 1 1 -4 7
Tankotanssijat 4 2 0 2 +9 6
9A 4 2 0 2 +8 6
9D 4 2 0 2 +7 6
MUKKULAN TJ 4 2 0 2 +7 6
Mypon Ketut 4 2 0 2 +6 6
Team Kumivene (5A) 4 2 0 2 +4 6
Harju 6b1 4 2 0 2 +4 6
ÄYSKÄRI 4 2 0 2 +4 6
Nugsut 4 2 0 2 +2 6
3+4B 4 2 0 2 +2 6
Lotila 4C 4 2 0 2 +2 6
Harju 6A 4 2 0 2 +2 6
7h 4 2 0 2 +1 6
Päälliköt 4 2 0 2 +1 6
Kariniemen Kanaset 4 2 0 2 0 6
9D 4 2 0 2 0 6
Kimpsin kullat 4 2 0 2 -1 6
8A 4 2 0 2 -1 6
Mc Perunat 4 2 0 2 -3 6
Fc Tanko 4 2 0 2 -3 6
Rakokiven kutoset 1 4 2 0 2 -4 6
Harju 4 4 2 0 2 -4 6
8A 4 2 0 2 -4 6
Mypon Ilvekset 4 2 0 2 -5 6
Kärps 4 2 0 2 -5 6
Kivimaa 6Btytöt 4 2 0 2 -9 6
Viisaat palloilijat 4 2 0 2 -13 6
Harju 5C 4 1 1 2 +2 4
Kirkkis 2 4 1 1 2 +1 4
Kirkkis 5 4 1 1 2 +1 4
Kivimaa 5A1 4 1 1 2 0 4
Lotila 6C 4 1 1 2 -1 4
Lotila 4B 4 1 1 2 -2 4
Harju 5A 4 1 1 2 -2 4
7e 4 1 1 2 -3 4
SLJAMV 4 1 1 2 -4 4
Kivimaa 6Ctytöt 4 1 1 2 -4 4
Miss VIHU 4 1 1 2 -5 4
8B 4 1 0 3 0 3
Lotila 3-4ed 4 1 0 3 -2 3
FC Vihannes 4 1 0 3 -3 3
Lotila 6B 4 1 0 3 -3 3
8e 4 1 0 3 -4 3
7f 4 1 0 3 -6 3
8C 4 1 0 3 -6 3
Määrittelemätön 4 1 0 3 -7 3
7c 4 1 0 3 -7 3
Mypon Sudet 4 1 0 3 -7 3
LIT ELAMA 4 1 0 3 -7 3
Kivimaa 5-6E 4 1 0 3 -7 3
FC Hammaspeikot (Villähde) 4 1 0 3 -8 3
6A 4 1 0 3 -8 3
TF Huuhkaja 4 1 0 3 -8 3
Kivimaa 6Aseka 4 1 0 3 -8 3
Haukat (Villähde) 4 1 0 3 -11 3
Nimettömät 4 1 0 3 -11 3
Rekkalepsot 4 1 0 3 -12 3
Christian Server 4 1 0 3 -13 3
Möysän Tankopallo 4 1 0 3 -15 3
Lotila 5B 4 0 2 2 -8 2
Liekkipyörä (Villähde) 4 0 1 3 -3 1
ACDC 4 0 1 3 -6 1
7C 4 0 1 3 -7 1
8 E 4 0 1 3 -9 1
Parhaat potkijat 4 0 1 3 -10 1
FC MANDARIINIT 4 0 1 3 -10 1
Kirkkis 1 4 0 1 3 -11 1
Epämääräset majavat 4 0 1 3 -12 1
Lotila 5-6D 4 0 1 3 -21 1
KISSANPENNUT 0 0 0 0 0 0
MC KARVAPALLOT 0 0 0 0 0 0
ÄYSKÄRI 0 0 0 0 0 0
MUKKULAN TJ 0 0 0 0 0 0
MUKKULAN PEDOT 0 0 0 0 0 0
LISÄJOUKKUE 0 0 0 0 0 0
VITOSLUOKKA 0 0 0 0 0 0
7C 4 0 0 4 -9 0
Ismo tsajaja 4 0 0 4 -10 0
9B 4 0 0 4 -10 0
Kutosen Urpot 4 0 0 4 -11 0
Kivimaa 5A2 4 0 0 4 -11 0
Babyporkkanat 4 0 0 4 -12 0
8c 4 0 0 4 -12 0
7a 4 0 0 4 -14 0
Random 4 0 0 4 -14 0
9B 4 0 0 4 -16 0
7-9G 4 0 0 4 -17 0
VITOSLUOKKA 4 0 0 4 -18 0
Kasakkamäki 5B 4 0 0 4 -19 0
Mypon Jänikset 4 0 0 4 -20 0
Kivimaa 5Cseka 4 0 0 4 -23 0

Kuvia turnauksesta