Kirjoita hakusana...
Liikkuva koulu Jyväskylän kiertue

Ajankohta: 4.2.2019 00:00 - 15.2.2019 00:00

Jyväskylän alueen yläkouluille järjestetään Tankofutisturnauskiertue, jossa jokaisella mukana olevalla koululla järjestetään oma karsintaturnaus Jokainen luokka rakentaa yhden joukkueen. Joukkueessa voi olla 5-10 pelaajaa. Karsintaturnauksien parhaat joukkueet pääsevät edustamaan omaa kouluaan yhteiseen finaalitapahtumaan, joka järjestetään keväällä 2019. Finaalitapahtumaan nostetaan karsintapäivien parhaiden joukkueiden lisäksi runkosarjan parhaita joukkueita.


Karsinnat

4.2 Vaajakoski AP 4.2.2019 00:00 Info »
5.2 Tikkakoski 5.2.2019 00:00 Info »
6.2 Huhtasuo AP 6.2.2019 00:00 Info »
6.2 Huhtasuo IP 6.2.2019 00:00 Info »
6.2 Huhtasuo IP VOL2 6.2.2019 00:00 Info »
7.2 Korpilahti 7.2.2019 00:00 Info »
8.2. Mankola IP 8.2.2019 00:00 Info »
8.2. Mankola AP 8.2.2019 00:00 Info »
11.2 Lehtisaari 11.2.2019 00:00 Info »
12.2 Viitaniemi AP 12.2.2019 00:00 Info »
12.2 Viitaniemi IP 12.2.2019 00:00 Info »
13.2 Kilpinen AP 13.2.2019 00:00 Info »
13.2 Kilpinen IP 13.2.2019 00:00 Info »
14.2 Palokka 14.2.2019 00:00 Info »
15.2 Vaajakumpu 15.2.2019 00:00 Info »

Turnauksen sarjataulukko

O V T H +/- P
8 A Viitaniemi 4 4 0 0 +19 12
9U Kilpinen 4 4 0 0 +17 12
9A Huhtasuo 4 4 0 0 +17 12
9D Huhtasuo JOUK 2 4 4 0 0 +17 12
9C Palokka 4 4 0 0 +16 12
8C Huhtasuo 4 4 0 0 +14 12
8 B Lehtisaari 4 4 0 0 +14 12
9B Vaajakoski 4 4 0 0 +14 12
7F Kilpinen 4 4 0 0 +12 12
8 C Mankola 4 4 0 0 +10 12
7 B Viitaniemi 4 4 0 0 +10 12
9C Tikkakoski 4 4 0 0 +9 12
8E Kilpinen 4 4 0 0 +9 12
8 E Huhtasuo 4 4 0 0 +6 12
8U Kilpinen 4 3 1 0 +18 10
8B Joukkue 1 Vaajakumpu 4 3 1 0 +12 10
7D Palokka 4 3 1 0 +10 10
9F Vaajakoski 4 3 1 0 +9 10
8D Tikkakoski 4 3 1 0 +8 10
7 A Korpilahti 4 3 1 0 +8 10
8C Palokka 4 3 1 0 +8 10
8B Tikkakoski 4 3 1 0 +7 10
9 C Korpilahti 4 3 1 0 +5 10
8A Huhtasuo 4 3 0 1 +13 9
8 D Mankola 4 3 0 1 +13 9
9A Joukkue 2 Vaajakumpu 4 3 0 1 +13 9
9D Tikkakoski 4 3 0 1 +12 9
9 A joukkue 1 Mankola 4 3 0 1 +11 9
8 C Lehtisaari 4 3 0 1 +11 9
7 E Viitaniemi 4 3 0 1 +11 9
9E Kilpinen 4 3 0 1 +11 9
8A Joukkue 1 Vaajakumpu 4 3 0 1 +10 9
9B Joukkue 2 Vaajakumpu 4 3 0 1 +10 9
7D Tikkakoski 4 3 0 1 +9 9
8 A Mankola 4 3 0 1 +7 9
9 E Mankola 4 3 0 1 +7 9
7 A Lehtisaari 4 3 0 1 +7 9
7 D Viitaniemi 4 3 0 1 +6 9
7U Kilpinen 4 3 0 1 +6 9
7B Joukkue 1 Vaajakumpu 4 3 0 1 +6 9
7 A joukkue 1 Mankola 4 3 0 1 +4 9
Vary Lehtisaari 4 3 0 1 +4 9
7 F joukkue 2 Viitaniemi 4 3 0 1 +4 9
7A Joukkue 1 Vaajakumpu 4 3 0 1 +4 9
7C Tikkakoski 4 3 0 1 +3 9
7D Huhtasuo JOUK 1 4 3 0 1 +3 9
9 A Lehtisaari 4 3 0 1 +2 9
7A joukkue 2 Palokka 4 2 1 1 +8 7
Vary 2 Viitaniemi 4 2 1 1 +7 7
7B Kilpinen 4 2 1 1 +4 7
7C Kilpinen 4 2 1 1 +1 7
7C Palokka 4 2 1 1 -3 7
8 C Viitaniemi 4 2 0 2 +8 6
7D Kilpinen 4 2 0 2 +5 6
8B Kilpinen 4 2 0 2 +3 6
7 C Mankola 4 2 0 2 +2 6
7D Vaajakoski 4 2 0 2 +2 6
9 D Lehtisaari 4 2 0 2 0 6
8 D Huhtasuo 4 2 0 2 0 6
9 D Mankola 4 2 0 2 -1 6
7A Palokka 4 2 0 2 -1 6
7B Palokka 4 2 0 2 -1 6
9A Palokka 4 2 0 2 -1 6
7C Vaajakoski 4 2 0 2 -1 6
9E Vaajakoski 4 2 0 2 -1 6
7 A joukkue 2 Mankola 4 2 0 2 -2 6
8 B Viitaniemi 4 2 0 2 -2 6
8C Kilpinen 4 2 0 2 -2 6
7E Vaajakoski 4 2 0 2 -2 6
7 B Lehtisaari 4 2 0 2 -4 6
7D Huhtasuo JOUK 2 4 2 0 2 -5 6
9A Kilpinen 4 2 0 2 -5 6
VET Huhtasuo 4 2 0 2 -7 6
9C Huhtasuo 4 2 0 2 -11 6
8B Palokka 4 1 2 1 0 5
9A Joukkue 1 Vaajakumpu 4 1 2 1 -3 5
8A Joukkue 2 Vaajakumpu 4 1 1 2 +2 4
9 B Korpilahti 4 1 1 2 +1 4
8 A Korpilahti 4 1 1 2 -1 4
9 C Lehtisaari 4 1 1 2 -1 4
7 C Korpilahti 4 1 1 2 -2 4
9 A Korpilahti 4 1 1 2 -2 4
9D Huhtasuo JOUK 1 4 1 1 2 -2 4
7C Huhtasuo 4 1 1 2 -4 4
8 B Korpilahti 4 1 1 2 -4 4
7 B Korpilahti 4 1 1 2 -5 4
8 A Lehtisaari 4 1 1 2 -5 4
9 K Viitaniemi 4 1 1 2 -5 4
8D Kilpinen 4 1 1 2 -7 4
7 F joukkue 3 Viitaniemi 4 1 0 3 +4 3
7E Huhtasuo 4 1 0 3 +1 3
8 E Mankola 4 1 0 3 -1 3
7U Joukkue 2 Kilpinen 4 1 0 3 -1 3
8E Tikkakoski 4 1 0 3 -2 3
7 D joukkue 1 Mankola 4 1 0 3 -2 3
9E Huhtasuo 4 1 0 3 -2 3
8A Tikkakoski 4 1 0 3 -3 3
9D Kilpinen 4 1 0 3 -4 3
7 F Huhtasuo 4 1 0 3 -5 3
7 F joukkue 1 Viitaniemi 4 1 0 3 -5 3
9B Palokka 4 1 0 3 -5 3
8C Tikkakoski 4 1 0 3 -6 3
9 C Mankola 4 1 0 3 -6 3
7A Tikkakoski 4 1 0 3 -7 3
9 B Mankola 4 1 0 3 -7 3
7E Kilpinen 4 1 0 3 -7 3
9B Tikkakoski 4 1 0 3 -9 3
9D Palokka 4 1 0 3 -9 3
7A Joukkue 2 Vaajakumpu 4 1 0 3 -9 3
7B Tikkakoski 4 1 0 3 -10 3
8 B Mankola 4 1 0 3 -11 3
Vary 1 Viitaniemi 4 1 0 3 -11 3
9M Kilpinen 4 1 0 3 -11 3
8B Huhtasuo 4 1 0 3 -12 3
8 D lehtisaari 4 1 0 3 -12 3
8U joukkue 2 Kilpinen 4 1 0 3 -12 3
9B Huhtasuo 4 0 2 2 -3 2
7A Huhtasuo 4 0 2 2 -4 2
7 D Lehtisaari 4 0 2 2 -4 2
8F Kilpinen 4 0 2 2 -5 2
7 C Lehtisaari 4 0 1 3 -4 1
7B Huhtasuo 4 0 1 3 -7 1
8 C joukkue 2 Lehtisaari 4 0 1 3 -8 1
9B joukkue 1 Vaajakumpu 4 0 1 3 -9 1
9C Vaajakoski 4 0 1 3 -9 1
8F Huhtasuo 4 0 1 3 -9 1
8B Joukkue 2 Vaajakumpu 4 0 1 3 -18 1
8E Palokka 4 0 0 4 -9 0
7E Tikkakoski 4 0 0 4 -11 0
7A Kilpinen 4 0 0 4 -12 0
7B Vaajakoski 4 0 0 4 -12 0
8A Palokka 4 0 0 4 -13 0
7B Joukkue 2 Vaajakumpu 4 0 0 4 -18 0
7 C Viitaniemi 4 0 0 4 -19 0
7M Kilpinen 4 0 0 4 -20 0
7 D joukkue 2 Mankola 4 0 0 4 -24 0
8 D Viitaniemi 4 0 0 4 -27 0

Kuvia turnauksesta